Висловлюємо щиру подяку Національному музею "Київська картинна галерея" та видавничому дому "Антиквар" за подаровані видання:
Національний музей "Київська картинна галерея" : путівник / Упоряд. Ю. Вакуленко, авт. ст.: Н. Агеєва, Г. Алавердова та ін. К.: ВД "Антиквар", 2020.272. с.:іл.
У книзі, виданій до 100-річчя Київської картинної галереї, розповідається про один з найстаріших художніх музеїв України, колекція якого нараховує понад 13 тисяч творів образотворчого мистецтва. Вступна стаття містить інформацію про основні етапи розвитку музею, а кожний з семи розділів знайомить із художніми тенденціями певного часу, видатними майстрами та окремими роботами, що прикрашають постійну експозицію або демонструються на тематичних виставках.
Видання адресовано широкому колу шанувальників мистецтва.
Київські адреси Михайла Врубеля / автори-упорядники Наталія Агеєва, Ольга Друг. К.: ВД "Антиквар", 2020, 120 с.: іл.
У цій книзі видатні памятки київської архітектури, історичні місцевості та будинки представлено в контексті життя й творчості одного з найяскравіших майстрів Срібного віку Михайла Олександровича Врубеля (1856 - 1910). Розповідь про п'ятирічне перебування тоді ще нікому не відомого живописця в Києві доповнено інформацією про споруди, до реставрації та художнього оформлення яких він був причетний, про людей, я з якими дружив, про роботи, створені в "київський період" (1884 - 1889). Потім Врубель згадував про ці роки як про найщасливішу пору свого життя.
Видання адресовано широкому колу читачів.
Іконопис ХІІІ - початку ХХ століття та давньоруське декоративно-прикладне мистецтво. Нацональний музей "Київська картинна галерея": каталог / Авт. вступ. ст. і каталогу : С. Левченко, Г.Алавердова. К.: ВД "Антиквар", 2020. 344 с.:іл.
У науковому каталозі представлено всю колекцію іконопису та давньоруського декоративно-прикладного мистецтва, що зберігається в Національному музеї "Київська картинна галерея". У вступній частині йдеться про історію формування та вивчення колекції, а кожна з 93 каталожних статей містить опис твору, аналіз його іконографії, дані про походження, надходження до музею, реставрацію, показ на виставках, а також посилання на видання, в яких він згадується. Довідковий апарат включає перелік, скорочень, бібліографію та алфавітний покажчик творів.
Видання адресовано фахівцям-мистецтвознавцям і всім, хто цікавиться іконописом і давнім декоративно-прикладним мистецтвом.